NSYPTDS1 Flange Mount Kit, Gray
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- NSYPTDS1
- Item #:
- 594704
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$523.49
each
Spacial - Flush Mounting drive installation kit - Altivar Process size S1 - IP55
Manuals and Documentation
| Catalog Number | NSYPTDS1 |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Country of Origin | France |
| Made in USA | No |
| Application | Process and utilities |
| Consist of | 1 x mounting plate with flanges and integrated gasket, steel with anti-corrosive coating by screws and nuts;1 x fixing accessories;1 x drilling template;1 x instruction sheet;1 x edge protector profile, plastic |
| For Use With | PanelSeT SF and SM enclosures 400 mm x 300 mm;PanelSeT S3D enclosure 400 mm x 300 mm;Altivar variable speed drive ATV630;Altivar variable speed drive ATV930 |
| Mounting | Mounting Plate |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=432001135&lang=en-us |
| GTIN | 03606485433202 |
| Item Type | Drive flush mounting kit |
| Width | External: 235 mm;cut-out: 190 mm |
| Height | External: 360 mm;cut-out: 307 mm |
| Depth | Wall-enclosure separation : 22 mm |