NSYMP206 Plain Mounting Plate, Galvanized Steel
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- NSYMP206
- Item #:
- 1544521
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$233.15
each
Spacial SF/SM mounting plate. H is2000 x W is600 mm. Depth is 27 mm. Multi-purpose mounting accessory. Fixing mode by brackets. Permanent permissible load is 500 kg intermediate position, 600 kg on back. Galvanised steel. 1 mounting plate, 2 sliding shoes incl.
Manuals and Documentation
| Catalog Number | NSYMP206 |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Country of Origin | Spain |
| Made in USA | No |
| Consist of | 1 mounting plate;2 sliding shoes |
| Material | galvanised steel |
| Maximum Load | 300 kg/m² |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=10175855&lang=en-us |
| GTIN | 03606485126890 |
| Item Type | Mounting accessory;Mounting plate |
| Width | Nominal: 600 mm;fixing centers: 450 mm;real: 496 mm |
| Height | Fixing centers: 1850 mm;nominal: 2000 mm;real: 1897 mm |