SC-WO-3/8 Superstrut Bacteria-Resistant Wall Offset Spacer, Nylon, 0.39 to 0.4 in ID x 1 in OD, 1 in OAL
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- SC-WO-3/8
- UPC:
- 616013134344
- Item #:
- 769551
SC-WO-3/8 Superstrut Bacteria-Resistant Wall Offset Spacer, Nylon, 0.39 to 0.4 in ID x 1 in OD, 1 in OAL
- MFR #:
- SC-WO-3/8
- UPC:
- 616013134344
- Item #:
- 769551
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$16.0613
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | SC-WO-3/8 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Superstrut |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Material | Nylon |
| Special Features | FDA Compliant for Food Contact Applications |
| UPC | 616013134344 |
| GTIN | 00616013134344 |
| Inside Diameter | 0.390-0.400 in |
| Outside Diameter | 1 in |
| Thickness | 0.6-0.61 in |