H5ICAT Halo H5 Series Line Voltage New Construction Recessed Lighting Housing, Incandescent Lamp, IC Insulation, 120 V AC, 5-3/4 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H5ICAT
- UPC:
- 080083609413
- Item #:
- 76534
H5ICAT Halo H5 Series Line Voltage New Construction Recessed Lighting Housing, Incandescent Lamp, IC Insulation, 120 V AC, 5-3/4 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR #:
- H5ICAT
- UPC:
- 080083609413
- Item #:
- 76534
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | 116 |
$34.51
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | H5ICAT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Special Features | Got Nail!™ bar hangers |
| Standard | cULus Listed - Wet Location;Airtite;RoHS Compliant |
| UPC | 080083609413 |
| GTIN | 00080083609413 |
| Item Type | 5" H5 Housing |
| Voltage Rating | 120V |
| Cross Reference Products | 15006A |