Discontinued
SE-903 Steel City Service Entrance Cable Strap, 3/0 to 3 AWG, 4/0 to 3 AWG Cable, 1/4 in Mounting Hole, Steel, Zinc Plated
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- SE-903
- UPC:
- 785991919462
- Item #:
- 530
Discontinued
SE-903 Steel City Service Entrance Cable Strap, 3/0 to 3 AWG, 4/0 to 3 AWG Cable, 1/4 in Mounting Hole, Steel, Zinc Plated
- MFR #:
- SE-903
- UPC:
- 785991919462
- Item #:
- 530
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
| Catalog Number | SE-903 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Steel City |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | For use with service entrance fittings |
| Material | Steel |
| UPC | 785991919462 |
| GTIN | 00785991919462 |
| Item Type | Service Entrance Fittings |
| Length | 3-1/2 in |
| Width | 3/4 in |
| Size | 3 # 3/0 and 3 # 4/0 |
| Thickness | 31/64 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall SE-903|AmFittings EC750|Arlington K-STRAP|Bridgeport 1884-SE|Electrline L684S|Halex 62294B|Madison 250|Orbit SES2-100|Peco TH-188F|Regal 8286 |