3 x 1-1/2" Nail Plate, Pre-Galvanized
- MFR:
- Minerallac
- MFR #:
- NP3
- UPC:
- 784610843034
- Item #:
- 51345
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | 1108 |
$0.4315
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | NP3 |
| Manufacturer | Minerallac |
| Brand | CULLY |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | Wire protection |
| Color | Silver |
| Material | Steel |
| Mounting | Hammer-On |
| Special Features | 4 Teeth |
| Standard | 2011 NEC 300.4(A) |
| UPC | 784610843034 |
| GTIN | 00784610843034 |
| Item Type | Nail Plate |
| Length | 3" |
| Width | 1-1/2" |
| Size | 3" x 1-1/2" |
| Thickness | 1/16" |