K-Pack Replacement Cover; 3/4 Inch, Aluminum, Silver
- MFR:
- Killark, a Hubbell affiliate
- MFR #:
- OL-20
- UPC:
- 783936490083
- Item #:
- 47335
K-Pack Replacement Cover; 3/4 Inch, Aluminum, Silver
- MFR #:
- OL-20
- UPC:
- 783936490083
- Item #:
- 47335
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$25.64
each
K-Pack Replacement Cover; 3/4 Inch, Aluminum, Silver
Manuals and Documentation
| Catalog Number | OL-20 |
| Manufacturer | Killark, a Hubbell affiliate |
| Brand | KILLARK |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | For use with O Series fittings. |
| Color | Silver |
| Finish | Natural finish |
| Hub Size | 3/4" |
| Material | Copper-free aluminum (less than 4/10 of 1%) |
| Special Features | Copper-free aluminum (less than 4/10 of 1%). Natural finish. 300 Series stainless steel screws. |
| Standard | UL, CSA |
| UPC | 783936490083 |
| GTIN | 00783936490083 |
| Item Type | Aluminum stamped conduit body cover |
| Length | 4-5/8" |
| Width | 1-5/8" |
| Height | 3/8" |