EBPLED14W Sure-Lites Emergency Lighting Lamp, 14 W, LED Lamp
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- EBPLED14W
- UPC:
- 080083732272
- Item #:
- 416758
EBPLED14W Sure-Lites Emergency Lighting Lamp, 14 W, LED Lamp
- MFR #:
- EBPLED14W
- UPC:
- 080083732272
- Item #:
- 416758
Manuals and Documentation
| Catalog Number | EBPLED14W |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Sure-Lites |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Material | Steel |
| Special Features | UL 924 classified for field installation |
| Standard | NFPA 101 Compliant;NEC Class I;OSHA Compliant;California Title 20 |
| UPC | 080083732272 |
| GTIN | 00080083732272 |
| Item Type | Emergency |
| Size | 19.8 IN Length 6.1 IN Width 1.9 IN Height |
| Voltage Rating | 120/277V |
| Wattage | 14 W |