1/2"-13 Hex Nuts, Zinc Plated,Jar
- MFR:
- Minerallac
- MFR #:
- 40140J
- UPC:
- 085937080370
- Item #:
- 39689
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$0.2171
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | 40140J |
| Manufacturer | Minerallac |
| Brand | CULLY |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Designed to be used specifically with machine screws. |
| Color | Silver |
| Finish | Zinc Plated |
| UPC | 085937080370 |
| GTIN | 00085937080370 |
| Item Type | Machine Screw Nut |
| Width | 0.750" |
| Width UOM | Inch |
| Height | 0.437" |
| Height UOM | Inch |
| Size | 1/2" |
| Thread Size | 13 TPI |