HS-909 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 3-1/2 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- HS 909
- UPC:
- 785991420166
- Item #:
- 38279
HS-909 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 3-1/2 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR #:
- HS 909
- UPC:
- 785991420166
- Item #:
- 38279
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | 10 ea |
$11.6766
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | HS 909 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Steel City |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Application | For Use with Rigid/IMC Conduits |
| Material | Steel |
| UPC | 785991420166 |
| GTIN | 00785991420166 |
| Item Type | Two Hole Pipe Strap |
| Length | 7.375 in |
| Width | 1 in |
| Size | 3-1/2 Inch |
| Thickness | 0.12 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall HS-909|Appleton CF350H|BLine B2304-3 1/2|Bridgeport 1909|Crouse 49611|Dottie HW409|Electrline L620-9|Garvin THS-350|Halex 61235B|HublWiring 2241 |