1/4"-20 Hex Nuts, Zinc Plated,Jar
- MFR:
- Minerallac
- MFR #:
- 40125J
- UPC:
- 085937080349
- Item #:
- 38245
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$0.0525
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | 40125J |
| Manufacturer | Minerallac |
| Brand | CULLY |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Designed to be used specifically with machine screws. |
| Color | Silver |
| Finish | Zinc Plated |
| UPC | 085937080349 |
| GTIN | 00085937080349 |
| Item Type | Machine Screw Nut |
| Width | 0.437" |
| Width UOM | Inch |
| Height | 0.186" |
| Height UOM | Inch |
| Size | 1/4" |
| Thread Size | 20 TPI |