HS-908 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 3 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- HS 908
- UPC:
- 785991420142
- Item #:
- 37497
HS-908 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 3 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR #:
- HS 908
- UPC:
- 785991420142
- Item #:
- 37497
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | 37 ea |
$3.6652
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | HS 908 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Steel City |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Application | For Use with Rigid/IMC Conduits |
| Material | Steel |
| UPC | 785991420142 |
| GTIN | 00785991420142 |
| Item Type | Two Hole Pipe Strap |
| Length | 6.625 in |
| Width | 1 in |
| Size | 3 Inch |
| Thickness | 0.053 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall HS-908|Appleton CF300H|BLine B2304-3|Bridgeport 1908|Crouse 49610|Dottie HW408|Electrline L620-8|Halex 61230|HublWiring 2240|Kindorf HS-908 |