HS-907 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 2-1/2 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- HS 907
- UPC:
- 785991420128
- Item #:
- 36749
HS-907 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 2-1/2 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR #:
- HS 907
- UPC:
- 785991420128
- Item #:
- 36749
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | 35 ea |
$2.7907
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | HS 907 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Steel City |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Application | For Use with Rigid/IMC Conduits |
| Material | Steel |
| UPC | 785991420128 |
| GTIN | 00785991420128 |
| Item Type | Two Hole Pipe Strap |
| Length | 5.813 in |
| Width | 1 in |
| Size | 2-1/2 Inch |
| Thickness | 0.053 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall HS-907|Appleton CF250H|BLine B2304-2 1/2|Bridgeport 1907|Crouse 4969|Dottie HW407|Electrline L620-7|Garvin THS-250|Halex 61225B|HublWiring 2239 |