HS-903 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 1 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- HS 903
- UPC:
- 785991420043
- Item #:
- 34658
HS-903 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 1 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR #:
- HS 903
- UPC:
- 785991420043
- Item #:
- 34658
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | 349 ea |
$0.7507
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | HS 903 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Steel City |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Application | For Use with Rigid/IMC Conduits |
| Material | Steel |
| UPC | 785991420043 |
| GTIN | 00785991420043 |
| Item Type | Two Hole Pipe Strap |
| Length | 3.750 in |
| Width | 0.75 in |
| Size | 1 Inch |
| Thickness | 0.053 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall HS-903|Appleton CF100|BLine B2304-1|Bridgeport 1903|Crouse 4965|Dottie HW403|Electrline L620-3|Garvin THSR-100|Halex 61210B|HublWiring 2234 |