HS-901 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 1/2 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- HS 901
- UPC:
- 785991420005
- Item #:
- 33307
HS-901 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 1/2 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR #:
- HS 901
- UPC:
- 785991420005
- Item #:
- 33307
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | 94 ea |
$0.4179
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | HS 901 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Steel City |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Application | For Use with Rigid/IMC Conduits |
| Material | Steel |
| UPC | 785991420005 |
| GTIN | 00785991420005 |
| Item Type | Two Hole Pipe Strap |
| Length | 2.525 in |
| Width | 0.625 in |
| Size | 1/2 Inch |
| Thickness | 0.04 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall HS-901|AmFittings CSR502|Appleton CF500|BLine B2304-1/2|Bridgeport 1901|Crouse 4963|Dottie HW401|Electrline L620-1|Garvin THSR-50|Halex 61205B |