Limit switch lever, 9007, leve r ms +options
- MFR:
- Telemecanique Sensors
- MFR #:
- 7D
- UPC:
- 785901216155
- Item #:
- 33295
Limit switch lever, 9007, leve r ms +options
- MFR #:
- 7D
- UPC:
- 785901216155
- Item #:
- 33295
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$52.10
each
LIMIT SWITCH LEVE R MS +OPTIONS
Manuals and Documentation
| Catalog Number | 7D |
| Manufacturer | Telemecanique Sensors |
| Brand | Telemecanique |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Country of Origin | Czech Republic |
| Made in USA | No |
| Action | Lateral approach;By 30 Degrees cam |
| Actuator | Cast zinc spring return adjustable roller lever 1.38-3.38 in - |
| Application | 9007MS/ML,9007MS04..-9007ML04..,MINIATURE POTTED |
| Mounting | Direct |
| Special Features | 1 steel outside roller 0.75 in 0.25 in |
| UPC | 785901216155 |
| GTIN | 00785901216155 |
| Item Type | Limit switch lever |
| Size | 1.5 IN |
| Environmental Conditions | STANDARD ENVIRONMENT |
| Operating Temperature | -40-221 A Degrees F |