VTG-S Gasket, Silicone
- MFR:
- Killark, a Hubbell affiliate
- MFR #:
- VTG-S
- UPC:
- 783936820040
- Item #:
- 332279
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$39.53
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | VTG-S |
| Manufacturer | Killark, a Hubbell affiliate |
| Brand | KILLARK |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Accessory Type | Review |
| Application | For use with V Series lighting. |
| Color | Red |
| Light Technology | Incandescent |
| Material | Silicone |
| Special Features | Fixture body to splice box gasket. |
| Standard | UL, CSA |
| UPC | 783936820040 |
| GTIN | 00783936820040 |
| Item Type | Silicone Gasket |
| Length | 3-1/2" |
| Width | 3-1/2" |
| Height | 1/8" |