TP126W Combination Openings, 1 Toggle Switch and 1 Decorator, Two Gang, White
- MFR:
- Legrand-Pass & Seymour
- MFR #:
- TP126W
- UPC:
- 785007275391
- Item #:
- 186085
TP126W Combination Openings, 1 Toggle Switch and 1 Decorator, Two Gang, White
- MFR #:
- TP126W
- UPC:
- 785007275391
- Item #:
- 186085
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | 181 |
$7.0685
each
Trademaster Plate 2-Gang 1toggle 1 Decorator
| Catalog Number | TP126W |
| Manufacturer | Legrand-Pass & Seymour |
| Brand | Legrand-Pass & Seymour |
| Warranty Description | Limited Lifetime Warranty |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Residential;Commercial |
| Color | White |
| Insulation | Bare |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Wall |
| Number of Gangs | 2 |
| Special Features | Molded of rugged, indestructible self extinguishing nylon |
| Standard | UL 514 |
| UPC | 785007275391 |
| GTIN | 00785007275391 |
| Item Type | Wall Plate |
| Size | 4.7 in |
| Thickness | .35 in |