HS-910 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 4 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- HS 910
- UPC:
- 785991420180
- Item #:
- 176720
HS-910 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 4 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR #:
- HS 910
- UPC:
- 785991420180
- Item #:
- 176720
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | 10 ea |
$4.9493
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | HS 910 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Steel City |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | For Use with Rigid/IMC Conduits |
| Material | Steel |
| UPC | 785991420180 |
| GTIN | 00785991420180 |
| Item Type | Two Hole Pipe Strap |
| Length | 9.188 in |
| Width | 1.25 in |
| Size | 4 Inch |
| Thickness | 0.12 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall HS-910|Appleton CF400H|BLine B2304-4|Bridgeport 1910|Crouse 49612|Dottie HW410|Electrline L620-10|Garvin THS-400|Halex 61240B|HublWiring 2242 |