H99ICAT Halo Line Voltage New Construction Shallow Recessed Lighting Housing, Incandescent Lamp, IC Insulation, 120 V AC, 4-3/8 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H99ICAT
- UPC:
- 080083582259
- Item #:
- 166201
H99ICAT Halo Line Voltage New Construction Shallow Recessed Lighting Housing, Incandescent Lamp, IC Insulation, 120 V AC, 4-3/8 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR #:
- H99ICAT
- UPC:
- 080083582259
- Item #:
- 166201
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | 511 |
$59.51
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | H99ICAT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | Incandescent (Not Included) |
| Special Features | 120V line voltage shallow ceiling housing |
| Standard | UL/cUL Listed - Damp Location;UL/cUL Listed - Wet Location;Airtite |
| UPC | 080083582259 |
| GTIN | 00080083582259 |
| Item Type | 4" H99 Housing |
| Voltage Rating | 120V |