Split Core Current Transformer HDPM6000, 150A, 1"x1", 30ft lead
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- METSEHD150A30
- Item #:
- 1639374
Split Core Current Transformer HDPM6000, 150A, 1"x1", 30ft lead
- MFR #:
- METSEHD150A30
- Item #:
- 1639374
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$118.27
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | METSEHD150A30 |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=533682225&lang=en-us |
| GTIN | 03606481985804 |
| Width | Internal: 1 in;total: 3.14 in |
| Height | Internal: 1 in;total: 2.84 in |
| Depth | 1.06 in |