METSECTSP5A4160U Current Transformer, 5 A Secondary
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- METSECTSP5A4160U
- Item #:
- 1499765
METSECTSP5A4160U Current Transformer, 5 A Secondary
- MFR #:
- METSECTSP5A4160U
- Item #:
- 1499765
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$305.85
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | METSECTSP5A4160U |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Insulation | Basic insulation 600 V AC;reinforced insulation 300 V AC |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=524593791&lang=en-us |
| GTIN | 03606489703615 |
| Width | Internal: 2.47 in;total: 4.91 in |
| Height | Internal: 5.73 in;total: 8.12 in |
| Depth | 1.16 in |