METSECTSP5A2030U Current Transformer, 5 A Secondary
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- METSECTSP5A2030U
- Item #:
- 1475209
METSECTSP5A2030U Current Transformer, 5 A Secondary
- MFR #:
- METSECTSP5A2030U
- Item #:
- 1475209
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$169.18
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | METSECTSP5A2030U |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Insulation | Basic insulation 600 V AC;reinforced insulation 300 V AC |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=524593785&lang=en-us |
| GTIN | 03606489703554 |
| Width | Internal: 1.4 in;total: 4.12 in |
| Height | Internal: 1.4 in;total: 3.25 in |
| Depth | 1.12 in |