2NWS3C3-UNV Metalux NWS Dimmable Wraparound Light, 18 W Fixture, 120 to 277 V, White Powder Coated Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- 2NWS3C3-UNV
- UPC:
- 080083257485
- Item #:
- 1452471
2NWS3C3-UNV Metalux NWS Dimmable Wraparound Light, 18 W Fixture, 120 to 277 V, White Powder Coated Housing
- MFR #:
- 2NWS3C3-UNV
- UPC:
- 080083257485
- Item #:
- 1452471
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$131.54
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | 2NWS3C3-UNV |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Metalux |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | White |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Ceiling |
| Special Features | Offered in 2' and 4' lengths at 2 1/8" depth |
| Standard | ENERGY STAR Qualified;RoHS Compliant;DLC Certified;FCC Certified;California Title 24;ISO Certified;UL/cUL Listed - Damp Location;LM79/LM80 Compliant |
| UPC | 080083257485 |
| GTIN | 00080083257485 |
| Item Type | Wraparound |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 18W at 3500K |