E147-3/8 Superstrut 100 Threaded Flat Washer, 3/8 in Nominal, 0.438 in ID x 1 in OD, 0.104 in THK, Steel
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E147 3/8
- UPC:
- 616013323199
- Item #:
- 135020
E147-3/8 Superstrut 100 Threaded Flat Washer, 3/8 in Nominal, 0.438 in ID x 1 in OD, 0.104 in THK, Steel
- MFR #:
- E147 3/8
- UPC:
- 616013323199
- Item #:
- 135020
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$1.3374
each
| Catalog Number | E147 3/8 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Superstrut |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | For use with channel and channel fittings |
| Finish | GoldGalv/Standard |
| Material | Steel |
| Special Features | GoldGalv finish provides all the features and protection without the use of chemical compound |
| UPC | 616013323199 |
| GTIN | 00616013323199 |
| Item Type | Threaded Products & Hardware (Series 100) |
| Inside Diameter | 0.438 in |
| Outside Diameter | 1 in |
| Thickness | 0.104 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall E14712|ABBInstall E14714|ABBInstall E14734|ABBInstall E14738|ABBInstall E14758|BLine FW|BLine FW 5/8|Erico 11|nVent 11|PHD 130 1/2 EG |