55-213 T&B Round Fender Washer, 17/32 in ID x 2 in OD, 0.062 in THK, Steel
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- 55-213
- UPC:
- 783786552139
- Item #:
- 127305
55-213 T&B Round Fender Washer, 17/32 in ID x 2 in OD, 0.062 in THK, Steel
- MFR #:
- 55-213
- UPC:
- 783786552139
- Item #:
- 127305
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
| Catalog Number | 55-213 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | T&B ELEC SUPPL |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Material | Steel |
| Special Features | Round, perfectly centered holes, uniform thickness |
| UPC | 783786552139 |
| GTIN | 00783786552139 |
| Item Type | Washer, Fender |
| Inside Diameter | 17/32 in |
| Outside Diameter | 2 in |
| Thickness | 0.062 in |