E147-3/8SS Superstrut Flat Washer, 3/8 in Nominal, 0.438 in ID x 1 in OD, 0.104 in THK, Stainless Steel
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E147 3/8SS
- UPC:
- 616013068595
- Item #:
- 118122
E147-3/8SS Superstrut Flat Washer, 3/8 in Nominal, 0.438 in ID x 1 in OD, 0.104 in THK, Stainless Steel
- MFR #:
- E147 3/8SS
- UPC:
- 616013068595
- Item #:
- 118122
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$26.7171
each
| Catalog Number | E147 3/8SS |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | SUPERSTRUT |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | For use with channel and channel fittings |
| Material | Stainless Steel |
| UPC | 616013068595 |
| GTIN | 00616013068595 |
| Item Type | Threaded Products & Hardware (Series 100) |
| Inside Diameter | 0.438 in |
| Outside Diameter | 1 in |
| Thickness | 0.104 in |