HU1136D9SP Halo HU11 Integrated Under Cabinet Lighting, 15.5 W Fixture, 120 V AC, White Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- HU1136D9SP
- UPC:
- 080083876020
- Item #:
- 1095962
HU1136D9SP Halo HU11 Integrated Under Cabinet Lighting, 15.5 W Fixture, 120 V AC, White Housing
- MFR #:
- HU1136D9SP
- UPC:
- 080083876020
- Item #:
- 1095962
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | 6 |
$132.01
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | HU1136D9SP |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | White |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | Review |
| Mounting | Under Cabinet |
| Special Features | 3 selectable color temperatures: 2700K, 3000K and 4000K, 90 CRI |
| Standard | cULus Listed;Damp Locations Listed;Energy Star Certified;Title 24 Compliant |
| UPC | 080083876020 |
| GTIN | 00080083876020 |
| Item Type | Surface |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 15.5 W |