650318 AC/DC Clamp Meter With True RMS, Built-In NCV, Worklight, Third Hand Test Probe Holder, 400 A
- MFR:
- Southwire
- MFR #:
- 650318
- UPC:
- 032886699825
- Item #:
- 1008254
650318 AC/DC Clamp Meter With True RMS, Built-In NCV, Worklight, Third Hand Test Probe Holder, 400 A
- MFR #:
- 650318
- UPC:
- 032886699825
- Item #:
- 1008254
| Catalog Number | 650318 |
| Manufacturer | Southwire |
| Brand | Southwire |
| Warranty Description | 5 years |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Accuracy | 0.01A |
| Application | Electrical Measurement & Test |
| Special Features | True RMS |
| Standard | UL/cUL Listed, CAT III 600V |
| UPC | 032886699825 |
| GTIN | 00032886699825 |
| Item Type | AC/DC |
| Width | 2.9 |
| Width UOM | Inch |
| Height | 8.5 inch |
| Height UOM | Inch |
| Weight | 0.6 POUND |
| Voltage Rating | 400A |