EF147-3/8SS Superstrut EF-147 Fender Washer, 3/8 in Nominal, 13/32 in Dia Inside x 1-1/2 in Dia Outside, 0.08 in THK, Stainless Steel
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- EF147 3/8SS
- UPC:
- 786210185231
- Item #:
- 319968
EF147-3/8SS Superstrut EF-147 Fender Washer, 3/8 in Nominal, 13/32 in Dia Inside x 1-1/2 in Dia Outside, 0.08 in THK, Stainless Steel
- MFR #:
- EF147 3/8SS
- UPC:
- 786210185231
- Item #:
- 319968
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$34.1677
each
Manuals and Documentation
| Catalog Number | EF147 3/8SS |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Superstrut |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Material | Stainless Steel |
| UPC | 786210185231 |
| GTIN | 00786210185231 |
| Item Type | Threaded Products & Hardware (Series 100) |
| Inside Diameter | 13/32 in |
| Outside Diameter | 1-1/2 in |
| Thickness | 0.08 in |