AB242-SS316 Superstrut Square Washer, 0.531 in OD, 0.188 in THK, 316 Stainless Steel
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- AB242 SS316
- UPC:
- 616013117477
- Item #:
- 299389
AB242-SS316 Superstrut Square Washer, 0.531 in OD, 0.188 in THK, 316 Stainless Steel
- MFR #:
- AB242 SS316
- UPC:
- 616013117477
- Item #:
- 299389
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$47.0044
each
| Catalog Number | AB242 SS316 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Superstrut |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Material | Type 316 Stainless Steel |
| UPC | 616013117477 |
| GTIN | 00616013117477 |
| Item Type | Fittings & Brackets (Series 200) |
| Width | 1.938 in |
| Outside Diameter | 0.531 in |
| Thickness | 0.188 in |