E148-1/4 Superstrut Lock Washer, 1/4 in Nominal, 0.26 in ID x 0.487 in OD, 0.062 in THK, Steel
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E148 1/4
- UPC:
- 616013323458
- Item #:
- 250695
E148-1/4 Superstrut Lock Washer, 1/4 in Nominal, 0.26 in ID x 0.487 in OD, 0.062 in THK, Steel
- MFR #:
- E148 1/4
- UPC:
- 616013323458
- Item #:
- 250695
Availability
| Location | Available Qty |
|---|---|
| Available | Available to Order |
$3.4978
each
| Catalog Number | E148 1/4 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | SUPERSTRUT |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | For use with channel and channel fittings |
| Finish | GoldGalv/Standard |
| Material | Steel |
| Special Features | GoldGalv finish provides all the features and protection without the use of chemical compound |
| UPC | 616013323458 |
| GTIN | 00616013323458 |
| Item Type | Threaded Products & Hardware (Series 100) |
| Inside Diameter | 0.260 in |
| Outside Diameter | 0.487 in |
| Thickness | 0.062 in |